«Обережно, соцмережа!» — подібний плакат усім нам варто повісити на видноті.
Педагогам також — бо до вашого акаунту мають доступ батьки та інші рідні вихованців. А то й самі вихованці! Адже діти зараз «оселяються» в соцмережах дуже рано, і навіть у старшому дошкільному віці в дитини може бути акаунт, наприклад, в інстаграмі або тіктоці. Отже, перейдімо до конкретних тез: чого не можна робити педагогу в соцмережі?
Розміщувати публікації в робочий час. Так ви порушуєте трудову дисципліну — навіть коли поширюєте якусь соціально-значущу інформацію або фото- та відеозаписи, що стосуються роботи.
Натомість варто…
…завжди публікувати матеріали поза робочим часом — і тоді, коли ви фотографуєте вихованців під час заняття чи святкового заходу або знімаєте їх на відео. І неодмінно отримайте дозвіл на публікацію матеріалів, де є діти, від їхніх батьків!
Змішувати персональну та робочу інформацію. Іноді ви самі відчуваєте — хочеться
висловити думку щодо якогось суперечливого питання або опублікувати інформацію про особисте життя, але ж на цю сторінку підписані батьки… Дійсно — це не комільфо, а до того ж може бути небезпечно для вас.
Натомість варто…
…вести окремо особистий закритий акаунт— і окремо той, де публікації стосуються роботи.
Публікувати щось негативне про дітей. Ви мусите виходити з того, що батьки вихованців, а також адміністрація вашого закладу можуть завжди побачити будь-який пост на вашій сторінці. Це може статися випадково, якщо «зіб’ються» налаштування приватності або соціальні мережі змінять свої правила.
Натомість варто…
…усьому, що ви публікуєте, надавати тон і настрій, дружній до дітей та їхніх батьків.
Оприлюднювати інформацію про заробітну плату та премії колег. Це конфіденційно.
Натомість варто…
…взагалі уникати в соцмережах публікацій, що стосуються чиїхось грошей.
Висловлюватися зневажливо про колег та заклад, у якому працюєте, або тим паче — про вихованців та їхніх батьків. Окрім того, що це грубо, це ще й жахливий приклад для тих, хто вас поважає і дослуховується до вашої думки.
Натомість варто
…коли публікуєте пост у соцмережі, взяти собі за орієнтир відому фразу: «Якщо не можеш сказати щось добре — не говори взагалі нічого». А якщо у вас є претензії до когось із колег — ліпше звернутися безпосередньо до колеги або до адміністрації, але не «виливати» це в соцмережі.
Вступати в суперечки, розпалювати суперництво. Попереднє правило стосується й ваших висловлювань про інші заклади та їхніх працівників. Так, не завжди наші думки про інших добрі, розважливі та сповнені поваги. Утім все-таки сторінка у соцмережі — не місце для грубої критики, пасивно-агресивних випадів, зневажливих зауважень або образ.
Натомість варто…
…завжди етично й коректно складати власні пости й коментувати дописи інших. Якщо від якоїсь теми у вас палають і зашкалюють емоції — тим паче слід відкласти публікацію або коментар до моменту, коли ви заспокоїтеся та віднайдете рівновагу.
Розміщувати пости з політичною агітацією або релігійними закликами, що розпалюють соціальну, расову, національну або релігійну ворожнечу. Також не варто вступати у провокаційні групи й постити їхній контент на своїй сторінці.
Натомість варто…
…завжди триматися нейтрального, поміркованого, професійного тону. Адже все змінюється, і наші думки також. Цілком імовірно, що згодом можемо пошкодувати про деякі свої висловлювання.
Викладати інформацію, що містить наклеп, розголошує таємницю усиновлення, порушує недоторканність приватного життя тощо.
Натомість варто…
…узагалі не публікувати на своїй сторінці інформацію про третіх осіб — надто якщо ви їм про це не повідомляєте. Якщо ж все-таки збираєтеся опублікувати якісь відомості — потрібно спочатку кілька разів їх перевірити. Ліпше промовчати, ніж опублікувати неправду.
Поширювати аморальний контент, зокрема тексти чи картинки, де «ховаються» нецензурні чи жорсткі слова, фривольна лексика.
Натомість варто…
…тримати високий рівень етичності, поміркованості й толерантності! Будьте прикладом для тих, хто відвідує вашу сторінку, — так само, як ви є прикладом для ваших вихованців.
Джерело: https://oplatforma.com.ua/article/3004-yak-pedagogam-bezpechno-drujiti-z-uchnyami-v-sotsmerejah
Немає коментарів :
Дописати коментар