вівторок, 15 вересня 2015 р.

15 кращих книг про подорожі



1. Грегорі Девід Робертс "Шантарам"
Неперевершений роман про Індію. Більш ніж 800 сторінок книги присвячені пригодам злочинця-втікача в одній з найконтрасніших і найсуперечливіших і загадкових країн світу. Шанувальників Сходу порадує детальний опис індійських нетрів і розкішних палаців, навіжених переповнених потягів, глухих сел і гамірних мегаполісів...
Від першої до останньої сторінки книга просякнута щирою любов'ю автора до Індії, якою можуть заразитися навіть ті, хто до прочитання "Шантарама" ніколи не цікавився цією країною.

2. Джек Керуак. "В дорозі"
Культова книга про епоху бітників і хіппі. Сал Парадайз і Дін Моріарті - герої книги, всією душею прихильні до двох найкращих явищ американської культури: автомобілів і джазу.  Вони подорожують по задвірках Америки, радіють життю і ненавидять його. Замість буденного опису знаменитих пейзажів, Керуак розповідає про потаємні куточки Америки - наприклад, про задвірки Сан-Франциско або про табір мігрантів-фермерів на півдні Каліфорнії. Ця книга понесе вас із собою в захоплюючу подорож по всій Америці - від Нью-Йорка до  Сан-Франциско. Але найголовнішим, що приваблює читача, є унікальний авторський стиль і наліт легкого божевілля, яким буквально просякнуті сторінки роману.

3. Джессика Уотсон. "Сила мрії"
У дванадцять років Джессика говорить батькам, що збирається здійснити навколосвітню подорож. В 14 вона миє посуд в ресторані, а на зароблені гроші вчиться мореплавству. В 16 Джессика наодинці пропливає навколо Землі на маленькій рожевій яхті і стає знаменитою. В книзі опубліковані щоденники Джессики Уотсон, яка в 2010 році побила рекорд, ставши наймолодшим мореплавцем, який здійснив навколосвітню одиночну подорож на яхі без зупинок. Не дивлячись на дуже юний вік, відсутність грошей і несхвалення оточуючих, Джессиці вдалося за два роки відточити навички мореплавства, знайти спонсорів і умовити батьків відпустити її в навколосвітню подорож. Лише 4 роки на втілення мрії - сильно, правда?

4. Грег Мортенсон. Три чашки чаю
"Три чашки чаю" – це вражаюча історія про те, як звичайна людина, не володіючи нічим, крім рішучості, здатна змінити світ. Грег Мортинсон підробляв медбратом, ночував у машині, а своє нечисленне майно зберігав у камері схову. На згадку про загиблу сестру він вирішив підкорити найскладнішу гору К2. Ця спроба ледве не коштувала йому життя, якби не допомога місцевих жителів. Кілька днів, проведених у відрізаному від цивілізації пакистанському селі, вразили Грега настільки, що він вирішив зібрати необхідну суму і повернутися до Пакистану, щоб побудувати школу для сільських дітей. Сьогодні Мортенсон керує однією з найуспішніших благодійних організацій в світі, він побудував 145 шкіл і кілька десятків жіночих і медичних центрів в найбідніших селах Пакистану та Афганістану.
Книга була видана в 48 країнах і в кожній із них стала бестселером. Самого Грега Мортенсона двічі номінували на Нобелівську премію миру.
"Три чашки чаю" ​​– книга, яка змушує зупинитися і задуматися. Історія, яка справляє незабутнє враження, що захоплює і заворожує.

5. Гілл Адріан Антоні "На всі чотири боки"
Звичайні подорожні нотатки очима незвичайної людини - ось що таке збірка оповідань А.А. Гілла - британського журналіста та критика. Його гострий розум і чіпкі очі примудряються помітити в будь-якій країні те, що давно випадало від уваги втомлених або надміру захоплених мандрівників. Ви побачите абсолютно нову Японію й Африку, Америку й Кубу, Індію та Шотландію. І, можливо, захочете поїхати туди, щоб упевнитися особисто, що все саме так, як описує місцями саркастичний, а місцями дуже доброзичливий Гілл.

6. Тахір Шах. Рік в Касабланці
Як відомо, Схід - справа тонка. У цьому на власному досвіді переконався респектабельний англієць, який, втомившись від примх британської погоди і скаженого темпу західної цивілізації, вирішив переселитися разом зі своїм сімейством з туманного вогкого Лондона в пахучі сади Північної Африки. Але, як з'ясувалося, якщо ти хочеш стати повноправним місцевим жителем, мало просто купити будинок в Касабланці і досконало вивчити арабську мову. У Марокко європейцеві для того, щоб його поважали, необхідно як мінімум навчитися їсти квашені лимони і спілкуватися з джиннами, а також обзавестися гаремом.

7. Джон Кракауер. "В диких умовах"
Заснована на реальних подіях, ця книга розповідає історію Крістофера Маккандлес - юнака, який залишив позаду успішні перспективи, відмовився від грошей і відправився в подорож по Америці, все далі й далі йдучи від цивілізації. І книга, і знятий за нею фільм викликали бурхливу реакцію і масове паломництво на Аляску, до місць кульмінації роману - настільки емоційною, захоплюючою і красивою виявилася історія молодого американського романтика.

8. Ілля Ільф та Євген Петров "Одноповерхова Америка"
Легке, повне гумору, але, тим не менш, неймовірно пізнавальне оповідання про подорож двох радянських кореспондентів у Сполучені Штати. Хоча з тих часів минуло вже 80 років, кажуть, що Америка не так вже й змінилася: тут всі такі ж прекрасні дороги, такий же культ автомобілів та іншої техніки, такий же сяючий і галасливий Нью-Йорк і такі ж прості й однакові одноповерхові містечка. Цю книгу можна використовувати і при складанні власного маршруту по Америці, і як приклад ідеальних подорожніх нотаток: захоплюючих, веселих і об'єктивних.

9. Елізабет Гілберт "Їж, молись, кохай!"
Багато хто звинувачує цей популярний роман в зайвій сентиментальності і кажуть, що в магазинах йому місце на полиці з дешевим жіночим чтивом. Проте, історія жінки, яка зважилася на глобальні зміни в житті і що відправилася в подорож по світу, підкорила тисячі читачів. Три країни на «І» - Італія, Індія та Індонезія - допомагають героїні знайти внутрішню гармонію, а соковитий опис змушує читачів пристрасно бажати цю ж хвилину переміститися в одну з них.

10. Алекс Гарланд "Пляж"

Історія трьох молодих мандрівників, котрі надбали і втратили рай на землі. Зі знанням справи автор описує улюблені теми молодих ескапістів: подорож без планів і зворотних квитків, райський острів в теплих водах, легкі наркотики і співтовариство, яке, на перший погляд, здається ідеальним і живе відірвано від буденної цивілізації.

11. Орхан Памук "Стамбул. Місто спогадів"

Відомий турецький письменник Орхан Памук досліджує genius loci Стамбула, переплітаючи власні спогади з культурною історією міста, в якому прожив понад 50 років. Автор показує читачам пам'ятники й втрачений рай Стамбула, вузькі вулички, османські вілли й канали, знайомить з письменниками, художниками, журналістами і божевільними істориками, які описали півтора століття «модернізації» міста. Прекрасним і захоплюючим чином Памук перетворює цю незвичайну біографію, розпочату як «портрет художника в юності» та перетворилася на портрет художника в місті.

12. Девід Бірн. «Весь світ. Записки велосипедиста»
Об'їздивши без перебільшення весь світ, музикант, володар Ос
кара та Греммі, переконався, що найкраще спостерігати життя різних міст з сідла «двоколісного коня»: така точка огляду - швидше, ніж при ходьбі, і трохи вище пішоходів - не дасть занудьгувати, але при цьому дозволить розглянути міський пейзаж в деталях, недоступних пасажирам що стрімко мчать на автомобілях або потягах. Велосипед хороший ще й тим, що залишає час на роздуми - і Девід Бірн щедро ділиться з читачем своїми думками про найрізноманітніші речі: політику, музику, архітектуру, історію та особливості національного характеру.

13. Пітер Мейл "Франція. Рік в Провансі"

Герої цієї книги зробили те, про що більшість із нас тільки мріють: вони купили в Провансі старий фермерський будинок і почали в ньому нове життя. Перший рік в Любероні, що стартував з цього провансальського ланчу, вмістив у себе ще багато гастрономічних радощів, несподіваних відкриттів і часом дуже смішних пригод. Їм довелося зіткнутися і з нелегкими випробуваннями, починаючи зі спроб освоїти незрозуміле місцеве наріччя й закінчуючи ремонтом, який затягнувся на цілий рік. Крім того, вони навчилися грі в boules, побували на козячих бігах і пізнали радості буття в найпівденнішій французькій провінції.

14. Ден Браун "Інферно"
Сюжет роману розгортається у Флоренції, Італії, XIII століття й переплітається з сюжетом «Божественної комедії» Данте. В основі роману лежать нові пригоди героя «Коду да Вінчі» професора Гарвардського університету Роберта Ленгдона. На цей раз Ленгдон бачить уві сні жінку, яка нагадує йому біблійну фразу «шукайте - і знайдете», яка стане ключем до розгадки таїнств. Подорож знаменитого професора не обмежиться містами Італії, йому доведеться відвідати ще й місто контрастів - Стамбул, і зануритися в його культуру та історію.

15. Макс Фрай "Велика Телега"

"Велика Телега, або Великий Віз, - так у деяких народів називалося сузір'я Велика Ведмедиця. Концепція книги така: карта сузір'я була певним чином накладена на карту Європи, і я ось уже більше року їжджу по тим містам, в яких відбилися зірки Воза, і в кожному місті пишу текст по слідах подій, які зі мною там відбуваються "- Макс Фрай.



Інформація:
http://travel.tochka.net/ua/9154-13-luchshikh-knig-o-puteshestviyakh/
http://lady-tour-club.com.ua/news/items/id-10-kraschix-knig-pro-podorozhi.html

Немає коментарів :

Дописати коментар